Sirküler

No: 139

Mahmut Akman
İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı
07 Nisan 2020


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 01.04.2020 tarihli Duyuru ile yapılan açıklamalar aşağıda açıklanmıştır. (https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/haberler/tibbi-malzeme-saglayan-firmalarin-yillik-aidat-odemelerini-yapamamalari-durumunda-barkodlarinin-pasife-alinmasi-uygulamasi-1-temmuz-a-kadar-durduruldu/)

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’na tıbbi malzeme sağlayan firmaların yıllık aidat ödemelerini yapamamaları durumunda barkodlarının pasife alınması uygulamasının 1 Temmuz’a kadar durdurduğunu açıkladı.

Bakanlık yaptığı açıklamada; “Yıllık aidat ücretini 1 Mart’a kadar ödemeyen firmaların tüm barkodları normal şartlarda 1 Nisan itibarıyla pasife alınıyordu. Koronavirüsle mücadele tedbirlerimiz kapsamında, firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni bir düzenleme daha yapıldı. 2020 yılı için SGK’ya yatırılması gereken “Tıbbi Malzeme Listelerinde Yer Alma Yıllık Aidat Ücreti”ni ödeyemeyen firmaların tüm barkodlarının pasife alınması işlemi 1 Temmuz’a ertelendi.” ifadeleri yer aldı. 

Aidatını yatıracak olan veya yatırmış olup da belgelerini teslim etmeyen firmalar, ödeme dekontunun bir nüshasını, dilekçe ve eklerini taratarak en geç 15 Haziran’a kadar gssgm_tcdb@sgk.gov.tr e-posta adresine iletmesi ve muhafaza etmesi gerekmektedir.

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.