Çalışanların orta ya da iyi seviyede İngilizce bilmesi, okuduğunu anlaması artık yeterli değil. Şirketlerin yabancı iş ortakları, yabancı yatırımcıları ya da yabancı müşterileri olabildiği için, yazmak ve akıcı konuşmak da çok büyük önem taşıyor. Yurtdışındaki fuarlara katılmak, yabancı iş bağlantıları kurmak, sunum yapmak ya da yabancı iş ortakları ile toplantı yapmak; onları iyi anlamak, şirketin beklentilerini anlatabilmek ve iyi bir anlaşma yapabilmek için de akıcı İngilizce konuşmak gerekiyor. Proventus Danışmanlık olarak, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Okulu çıkışlı eğitmenler ve yabancı eğitimcilerden oluşan uzman kadromuzun bu amaca uygun olarak hazırladığı ders programları ile, çalışanlarınızın İngilizcelerini en üst seviyeye çıkartıyoruz.

Yani, iletişime ve diyalog kurmaya dayalı bir yöntemle İngilizce öğretiyoruz. Başlangıç seviyesindeki dersler bile tümüyle diyaloglar üzerine kurulu bir eğitim materyali ile “İngilizce” öğretiyor.

“Dil demek iletişim demek.” mottosu ile yola çıkan ekibimiz, kurumsal ihtiyaçlarınıza göre şekillendirdiğimiz programlar ile İngilizce öğretiyor.

Hangi hizmetleri veriyoruz?

Kişiye özel olarak kurgulanan bu derste, öncelikle ders alan çalışanın (öğrencinin) seviyesi belirlenir. Bunun için, öğrenci Proventus Seviye Tesbit Sınavı’na alınır. Seviyesine göre aşağıdaki programlar üzerinden programa başlanır. Ders içerikleri öğrencinin uzmanlığına ve pozisyonunun ihtiyaçlarına ve terminolojisine göre belirlenir.

Öğrenciler bir yandan şirketteki pozisyonuna göre düzenlenmiş İngilizce eğitimine devam ederken, bir yandan da kendi alanında daha iyi ifadelerle e-posta yazma, sunum yapma, toplantılara katılma konusunda pratikler yapıyor. Ders sırasında roller paylaşılarak birebir canlandırılıyor.

Öğrencinin izin vermesi koşuluyla, dersler tablet kamerası ile kaydedilmekte, 2 saatlik dersin son 10 dakikasında, konuşurken yapılan hataların üzerinden birlikte geçilmekte, sonrasında da video silinmektedir. Bu yöntem ile, öğrenci konuşurken yaptığı hataları, kendisini videoda izleyerek görmekte ve daha iyi pekiştirmektedir.

Seviyeler:

  • Beginner (Başlangıç Seviyesi)
  • Pre-Intermediate (Ön-Orta Seviye)
  • Intermediate (Orta Seviye)
  • Advanced (İleri Seviye)

Program süresi:

Her bir seviyenin tamamlanması 4 ay sürüyor. Haftada 2’şer kez 2’şer saatlik ders yapılarak, her bir seviye toplamda 64 saatte tamamlanıyor.

Her bir ders 50 dakika ders, 10 dakika dinlenme arasından oluşmaktadır.

Dersler işyerinde verilebileceği gibi, öğrenci ve eğitmen tarafından birlikte de belirlenebilir.

Grup derslerinde, seviyelere ayrılmış, maksimum 8 kişilik sınıflarda İngilizce öğretimi yapılmaktadır. Grup derslerine dahil olacak çalışanlar öncelikle Proventus Seviye Tesbit Sınavı’na alınırlar. Seviyesine göre aşağıdaki programlar üzerinden gruplar belirlenir. Ders içeriği şirketin bulunduğu sektöre ve öğrencilerin şirketteki pozisyon gereksinimlerine göre, şirket yetkilileriyle birlikte belirlenir.

Örnek vermek gerekirse; öğrenciler “Reklamcılık” temalı bir ünite kapsamında önce bu konuya ilişkin dilbilgisi ediniyor, bu konu kapsamında sözcük dağarcıklarını geliştiriyor, aynı konulu dinleme ve okuma pratiği ediniyorlar. Son olarak reklamcılık temalı bir senaryo ile karşılaşıyorlar. Bir ürünün en iyi şekilde pazarlanmasını sağlamak amacıyla bir reklam fikri üretip bu fikri bir işverene sunuyorlar. Burada öğrenciler reklamcı ve işveren olmak üzere rolleri paylaşıyorlar.

Bir başka senaryoya göre de halihazırda üretilmiş bir reklam filmini sanki kendileri üretmiş gibi sunuyor, reklamın analizini, hedef kitleyi ve beklentilerini paylaşıyorlar. Elbette bu aşamada daha önceki derslerde öğrendikleri dilbilgisi kurallarını ve sözcükleri devreye sokuyorlar.

Seviyeler:

  • Beginner (Başlangıç Seviyesi)
  • Pre-Intermediate (Ön-Orta Seviye)
  • Intermediate (Orta Seviye)
  • Advanced (İleri Seviye)

Program süresi:

Her bir seviyenin tamamlanması 4 ay sürüyor. Haftada 2’şer kez 2’şer saatlik ders yapılarak, her bir seviye toplamda 64 saatte tamamlanıyor.

Her bir ders 50 dakika ders, 10 dakika dinlenme arasından oluşmaktadır.

Yurtdışından bir iş ortağınız geliyor ve siz ya da ekibiniz yeterli düzeyde İngilizce bilmiyor musunuz?

Biz, tam da burada devreye giriyoruz. Simultane çeviri konusunda deneyimi olan ekibimiz bu ihtiyacınızı eksiksiz bir şekilde karşılıyor. Toplantınıza katılıyor, iş ortağınız ile sizin aranızda iletişimi sağlıyoruz.

Yurtdışından bir iş ortağınız geliyor, yoğun bir toplantı programından sonra, bir gün de bulunduğunuz şehri gezmek istiyorsa, onlara güzel bir hediye sunabilirsiniz.

Sizin belirleyeceğiniz saat diliminde, yine sizin onayınızdan geçirdiğimiz bir tur programı ile misafirinize İstanbul’u gezdiriyoruz.

Misafirleriniz Türkiye’den eşsiz ve unutulmaz bir deneyim yaşayarak ayrılmış oluyor.

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.