Mahmut Akman
İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı
05 Kasım 2021

Sirküler No: 542


05.10.2021 tarihli 524 sayılı sirkülerimizde; “ İŞKUR kaynaklarından edinilen bilgiye göre, aktif işgücü hizmetlerinin etkinliğinin artırılması amacıyla başlanılan mevzuat çalışmaları ve bu çalışmaların portal ile eşgüdümlü gerçekleştirilmesi amacıyla 04.10.2021 Pazartesi günü  mesai bitiminden itibaren işbaşı eğitim programı ve mesleki eğitim kursları kapsamında yeni sözleşme ve protokol  imzalanmayacak, güncel sözleşmeler ve mevzuat paylaşılana kadar yeni kurs ve program açılamayacaktır. Ancak sözleşmesi imzalanmış ancak sistem üzerinden açılmamış kurs ve programlara ait işlemlerin 06.10.2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ivedilikle tamamlanacaktır.” şeklinde bir paylaşım yapmış idik.

Bu sirkülerimizde belirtilen kısıtlama Aktif İşgücü Hizmetleri Genelgesi ile yapılan değişiklikle, ara verilen kurs ve programların 05 Kasım 2021 tarihi itibariyle yeniden başlatılması Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından uygun görülmüştür.

Detaylı açıklama için Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın 05.11.2021 tarih ve 00010015511 sayılı yazısını inceleyebilirsiniz.

İlgili yazı için tıklayınız.

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.