Sevim Yıldırım
Yatırım Destekleri Uzmanı
28 Mart 2023

Sirküler No: 7

Nitelikli Eleman Desteği güncellenerek Sanayide Nitelikli Eleman Desteği olarak yürürlüğe girdi.

Destek üst limiti Ar-Ge Merkezleri, Tasarım Merkezleri ve Teknopark içerisinde yer alan işletmeler için 150.000 TL’ ye diğer işletmeler için 100.000 TL’ye artırıldı.

İşletmelerin destekten yararlanabilmesi için;

  • Orta Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarında NACE Rev 2 koduna göre C-İmalat Sektöründe, Nace Rev Kodu 62-Bilgisayar Programlama, Danışmanlık ve İlgili Faaliyetler Sektöründe (62.02 Bilgisayar Danışmanlık Faaliyetleri Hariç) veya NACE Rev Kodu 72-Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri sektöründe yer alması gerekmektedir.

Destek kapsamında işe alınacak personelin;

  • İşe giriş tarihinden son 3 yıl içerisinde SGK prim kaydının olmaması veya en fazla 180 gün prim kaydının olması gerekir.
  • İşe alınacak personelin işletmede işe giriş tarihi itibariyle son 12 ay içinde istihdam edilmemiş olması ve mesleki ve/veya teknik lise mezunu, yükseköğretim kurumu mezunu veya mesleki ve/veya teknik lise öğrencisi, ön lisans/lisans öğrencisi olması gerekir.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.