Sirküler

No: 88

Mahmut Akman
İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı
27 Ocak 2020


Elazığ ve Malatya’da 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 25 Ocak 2020, Cumartesi günü yapılan açıklama ile prim ödeme süresi 30.04.2020 tarihine kadar uzatıldığı, ertelenen prim borçlarına faizsiz taksitlendirme imkânı getirildiği ifade edilmiştir. Söz konusu açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın “ https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/duyurular/elazig-ve-malatya-da-sgk-prim-odeme-suresi-30-nisana-kadar-uzatildi/ adresinde yapılmıştır.

Söz konusu açıklamanın tam metni aşağıda yer verilmiştir.

 

“ 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle Elazığ ve Malatya’da işyeri ve işverenlerimizin yanında olmak adına SGK prim ödeme süresini 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıyoruz.

 

“Ertelenen Prim Borçları Faizsiz Taksitlendirilebilecek”

 

Ertelenen prim borçlarına faizsiz taksitlendirme imkânı getirileceğini de aktaran Bakan Selçuk: Ayrıca yazılı başvuru yapılması halinde azami 12 aya kadar tecil faizi alınmaksızın ertelenen bu borçların taksitlendirilmesi imkânını da sağlıyoruz”

 

Bakan Selçuk “Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet, yakınlarına sabır, aziz milletimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimizin her daim vatandaşlarımızın yanlarında” dedi.”

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.