Sirküler

No: 499

Mahmut Akman
İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı
25 Ağustos 2021


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 24/08/2021 tarihli haberinde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle selden etkilenen işverenlerin Sosyal Güvenlik Kurumuna vermeleri gereken bildirgelerin verilme süreleri ile prim borçlarını ödeme sürelerini uzattıklarını açıkladı.

Bilgin, söz konusu kararın Kastamonu İli Abana, Azdavay, Bozkurt, Çatalzeytin, Devrekani, İnebolu, Küre, Pınarbaşı ve Şenpazar, Sinop İli Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Boyabat ve Erfelek ilçeleri ile Bartın İli Ulus ilçesinde geçerli olacağını kaydetti.

“Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinin selden etkilenen ilçelerinde 11 Ağustos 2021 ilâ 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında SGK’ya verilmesi gereken belgelerin Kuruma verilme süresini 27.09.2021 tarihine kadar uzattık.” ifadelerini kullanan Bakan Bilgin, iş kazaları ve meslek hastalığı bildirimlerinin hariç tutulduğunu da belirtti.

Bilgin ayrıca, “Sel felaketinin yaşandığı 11.08.2021 tarihinden önce ödeme vadesi geçmiş prim borçları ile 2021 yılı Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarına ilişkin prim borçlarının ödeme sürelerini de 31.01.2022 tarihine kadar erteledik.” dedi.

Kaynak: https://www.csgb.gov.tr/haberler/bakan-bilgin-kastamonu-bartin-ve-sinop-illerinde-meydana-gelen-sel-felaketi-nedeniyle-sgk-prim-borcu-odeme-surelerini-uzatiyoruz/

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.