Sirküler

No: 457

Mahmut Akman
İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı
18 Haziran 2021


“ SGK Başkanlığı, Taşra Ünitelerinde Uygulama Birliğini Sağlamak Amacıyla Meslek Adı ve Koduna Bağlı İdari Para Cezaları Konusunu Ünitelerine Duyurdu” başlıklı Sirkülerimizde; SGK Başkanlığı Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü taşra ünitelerine gönderdiği 11 Haziran 2021 tarihli 26146467 sayılı meslek adı ve kodu değişiklikleri hakkında yapılacak işlemler konulu yazısında 17 Haziran 2021 tarihli 26478601 sayılı meslek adı ve kodu değişiklikleri hakkında yapılacak işlemler konulu yazısında değişikliğe gitti.

Değişikliğe gittiği uygulama değişiklikten önce ve sonra aşağıda belirtilmiştir.

Değişiklik öncesi: İşverenin, sigortalı ile ilgili geriye yönelik veya mevcut durum için meslek adı ve kodu değişikliğine dair talepte bulunması halinde işverenin talebi işleme alınarak idari para cezası uygulanacağı.

Değişiklik sonrası: İşverenin, sigortalı ile ilgili geriye yönelik durum için meslek adı ve kodu değişikliğine dair talepte bulunması halinde işverenin talebi işleme alınarak idari para cezası uygulanmayacağı.

 

SGK Yazısı İçin Tıklayınız…

 

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.