Sevim Yıldırım
Yatırım Destekleri Uzmanı
27 Mart 2023

Sirküler No: 7

KOSGEB ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) arasında imzalanan protokol kapsamında İleri Girişimci Destek Programı İş Fikri Teklif Çağrısı yayınlandı.
Çağrıda, Ankara’da stratejik sektörlerin gelişmesine ve yenilikçi girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine katkı sağlayacak  yeni ürün/teknoloji ve iş birliği alanını ortaya çıkaracak 50 girişimciye 1 Milyon TL’ye kadar geri ödemesiz destek verilecek.

Desteklenecek Giderler ;
Makine Teçhizat ve Yazılım Giderleri 450 Bin TL,
Yeni sağlanacak istihdam için 360 Bin TL,
Kira ve ofis donanımı giderleri için 140 Bin TL,
Mentorluk, danışmanlık ve işletme koçluğu giderleri 30 Bin TL,
Kuruluş giderleri desteği 20 Bin TL’ye kadar desteklenecektir.

İş Fikri Konuları;
Programa yapılacak başvuruların,
Tıbbi Cihaz sektöründe; tıbbi görüntüleme sistemleri, tıbbi cihaz ve ürün, tıbbi robotik sistemler ve tanı ve teşhis ürünleri,
Finansal Teknolojiler sektöründe ise; ödeme sistemleri, açık bankacılık, finansal analiz ve büyük veri toplanması ve yönetimi,
Bilişim/Dijitalleşme Teknolojileri sektöründe; bulut bilişim, büyük veri toplanması ve yönetimi, nesnelerin interneti, yapay zekâ ve görüntü işleme,
Savunma Sanayisi sektöründe; savunma sanayine yönelik yazılım ve elektronik bileşenler, haberleşme ve iletişim, uzay teknolojileri, otonom sistemler, stratejik koruyucu malzemeler (zırh, çelik vs.), radar sistemleri ve siber güvenlik teknolojileri konularından biri veya birkaçını içermesi gerekiyor.

Başvuru Şartları:
Başvurusu kabul edilen girişimcinin işletmesini Ankara’da kurması ve program süresi son bulana dek faaliyetine Ankara’da devam etmesi gerekmektedir.
Girşimcinin tüzel kişi statüsünde bir firmada %30 ve üzeri ortaklığının bulunmaması ve 1 Ocak 2020 tarihinden sonra gerçek kişi statüsünde işletmesinin olmaması.
1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu, üniversitelerin en az dört yıllık lisans programından mezun olanlar programa başvurabilecek. ( Kadın girişimcilerde yaş kriteri uygulanmayacak.) 

Program Son Başvuru 7 Nisan 2023 saat 23:59’da sona erecek.

Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Duyuru listesine üye ol!

Proventus Sirküler ile sosyal güvenlik mevzuatı ile vergi mevzuatına ilişkin tüm değişikliklerden haberdar olun.

Invalid email address
Proventus Danışmanlık Limited Şirketi, e-posta adresinizi üçüncü kişi ya da kuruluşlar ile paylaşmayacağını ve amacı dışında kullanmayacağını taahhüt eder.